Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Blog İçeriği
14 Ağustos 2011
Daha profesyonel bir haber temasına sahip olmak için
WordPress Haber Teması adresiniz ziyaret edebilirsiniz!

!!!!GÜNCELLEME!!!!

Ücretsiz olarak hazırlanmış olan temada bazı sorunlar göze çarpıyordu. Manşet olarak kullanılan Slide alanının kategorilerde ve yazılarda gözükmesi gibi gereksiz durumlar mevcuttu. Temanın yapısında ufak düzenlemelerle daha profesyonel bir hâl aldı.

DESTEK FORUMLARINDA SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

Yapılan düzenlemeler

 • Slide alanının sadece anasayfada gözükmesi ayarlandı.
 • Haber okurken postviewes okunma sayısı basıyordu o kaldırıldı.
 • Bir haberin içine resim eklediğinizde sağa sola ya da merkeze hizaladığınızda herhangi bir yerleşim düzeni olmuyordu Css yapısında resimler için konum ayarları eklendi.
 • Sayfa eklendiği zaman kayma oluyordu page.php yapısı düzenlendi.
 • Logo ve footer logo alanları için .jpg tanımlaması .png olarak değiştirildi.
 • Üst menüde Anasayfa linki ihtiyaç olarak görünüyordu oda eklendi.

Haber34 ekibinden @Ejder geçtiğimiz günlerde ücretsiz olarak dağıtılan temayı tanıttı. Temada 5 renk seçeneği var. Temanın sorunsuz çalışması için wp-postviews eklentisinin kurulu olması gerekli.

@Ejder’in temayı kullanan site sahiplerinden bir ricası var. Sadece haber34 linkini kaldırmamanızı rica ediyoruz.

Kurulum

 • Öncelikle .zip dosyasından çıkan haber34tema isimli klasörü sitenizin ftp’sine girerek. wp-content/themes/ dizinine yüklüyorsunuz.
 • Temanın düzgün bir şekilde çalışması için wp-postviews eklentisininde kurulu olması gerek. Okunma sayılarını göstermek için. Eklentinin son sürümünü şu adresten indirebilirsiniz. http://wordpress.org/extend/plugins/wp-postviews/
 • Temanın ayarlarını yapmak için Görünüm menüsünde Tema Ayarları alanına girmelisiniz. Reklam alanları, logonuz, site sloganı, Google analytics kodunu yazacağınız alanlar bu bölümde yer alıyor.
 • Manşet haberlerini göstermek için Slide ayarları sekmesine girdikten sonra gösterim şeklinin nasıl olacağını belirleye biliyorsunuz. İsterseniz son yazılar dilerseniz belli bir kategoride bulunan yazıları manşette gösterebiliyorsunuz.
 • Sosyal Medya Ayarları sekmesinden Facebook, Twitter gibi sosyal medya linkleriniz ekleyebiliyorsunuz.
 • Reklam Ayarları sekmesi reklam alanlarının yönetimi için. Reklam alanları, boyutları ve gösterildiği yerler bu alanda belirtilmiş. Reklam kodlarınızı bu sekmeden ekleyebilirsiniz.
 • Haberlerde gözükecek resimler için WordPress’in “Öne Çıkan Görsel” özelliğini kullanmanız gerekmekte. Özel alan yerine haber resimini eklerken sağda alt kısımda bulunan “Öne Çıkan Görsel Belirle” linkini kullanarak resmi eklemelisiniz. Bu özellik WordPress 3.1.2 sürümü ile geldi. Daha önceki sürümlerinde yok. Bu yüzden WordPress’inizi son sürüme yükseltmeniz gerekmekte.

Temanın 5 farklı renk seçeneği mevcut ancak problemli bir yapısı olduğu için ve kullanan arkadaşlar çok sorun yaşadığı için tek renk açık gri tonlarında olan ve demosu aktif temayı indirebilirsiniz.

.zip ve .rar şifreleri : blogizma.org dur!

7 Şubat 2011

Yeni bir tema ile sizlerleyiz. Daha önce hazırladığımız ancak geliştirmeleri yarım kalan v1 tamamladık ve v2 olarak sizlere sunuyoruz. Tema özelliklerinden bahsetmek istiyorum hemen.

Kredi kartı ile satın almak için SANALPAZAR dükkanımızdan 5TL fark ödeyerek taksit imkanından faydalanabilirsiniz.
SANALPAZAR üzerinden satın almak için TIKLAYIN

Tema Özellikleri

 • Admin panelden yönetilebilir Reklam alanları,
 • Admin panelden yönetilebilir index kategori ID’leri,
 • Her kategori için farklı arşivleme, – Haberler için farklı bir kategori görünümü videolar için ayrı bir görünüm –
 • WordPress ile entegre sohbet sayfası,
 • Otomatik olarak günlük burç yorumlarının yayınlanması, – Bot-
 • Yine otomatik olarak Günün sözü yayınlanması, -Bot-
 • Özgün css tasarımı, tamamen ham bir yapıdan işlenmiş,
 • Yine her zaman ki gibi W3 standartlarında Valid,

Son olarak açık kaynak teslimat. ( Domaine lisans için bir dosya şifrelidir ) Dilerseniz linkl kaldırabilir, kendinizce düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tek Domain için Lisans Ücreti : 70 TL.

İki Domain için Lisans Ücreti : 120 TL.

Temada yapmak istediğiniz ufak düzenlemelerde yardımcı olabilirim, ama belirli bir yerden sonra ücrete tabi olacaktır. Malumunuz temayı gördüğünüz haliyle satın alacaksınız. Ekstra bir düzenleme durumu normalde söz konusu değil.

17 Ocak 2011

Yerli ve yabancı dizi kategorileri ayrı ayrı gösterilir ve admin panelden sadece ana kategori ID’sini belirterek dosyalara hiç müdahele etmeden yayına başlayabilirsiniz.

Tema kodları açık kaynaktır. Son günlerde bu konu gündemde functions.php dosyası dışında ki tema dosyaları şifrelenmemiştir. İstediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Reklam alanlarını admin panelinde yönetebilirsiniz. Temada 6 adet reklam alanı mevcuttur.

Logo yan reklam alanı : Bütün sayfalarda gözükür. 728px – 90 px boyutunda reklam alanıdır.

Video üst reklam alanı : Video izleme sayfalasında video partları ile embed kodu arasında gözüken reklam alanıdır. 468px -60 px olarak düşünülmüştür. Siz dilerseniz 530px genişliğe kadar ekleme yapabilirsiniz. 530px sonrası tema yapısını bozar.

Video alt reklam alanı : Video embed kodu ile video etiketleri arasında yer alır. Boyutlandırması Video üst reklam alanı ile aynıdır.

Video öncesi reklam alanı : Video izlerken her parttan önce 7 saniye boyunda gözüken reklam alanıdır. İdeal boyutları 350px – 350px olarak düşünülmüştür.

Video yan reklam alanı : Video izleme sayfasında sağ blokta bulunan reklam alanıdır. Dizinin diğer bölümlerinin üzerinde yer alır. 350px – 350 px olarak boyutlandırılmıştır.

Google kelime : Sitenin bitiminde ( footer ) yer alan bir satırlık anahtar kelime belirtme alanıdır. Bu alan link satışları içinde kullanılabilir.

Video ekleme her zamanki gibi Embed koduyla oluyor. Facebook vs. adreslerinden embed kodlarını temada belirtilen genişliklerde ekliyorsunuz. <!–nextpage–> kullanarak part part diziyi ayırabiliyorsunuz. Dilerseniz partları alt alta <!–nextpage–> kullanmadan sıralaya bilirsiniz.

Gerek hız gerekse sunucuya yük olmaması açısından eklenti kullanmamaya çalıştım. Temada sadece wp-postviews eklentisi kullanılmıştır.

Temayı tanıkmak için bu kadar yeterlidir sanırım, kafanıza takılan herşeyi posta@blogizma.org msn adresinden bana ulaşarak sorabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri İş bankası ve Deniz bank hesaplarına Eft ve havale olarak yapılabilir.

Domain için lisans ücreti : 20 TL.

Ödeme işleminden sonra en geç 3 saat içerisinde ( bilgilendirmeniz halinde ) kurulumunuzu yapar, sitenizi çalışır halde teslim edebilirim.

Logo .psd, kullanılan başlıkların .psd dosyası ve font size teslim edilecek .zip dosyasında mevcut olacak. Dilediğiniz zaman düzenleme yapabilirsiniz.

7 Ocak 2011

CryBook olarak isimlendirilen ve Facebook benzetmesi bir tema. Grafik kullanılmadan hazırlanmış çok sade ve çok hızlı bir tema. 3 sütun olan temanın 5 ayrı renk seçeneği var. Hızlı ve sunucu yükü olmayacak tema arayan arkadaşlar için biçilmiş kaftan tabiri yerinde olacaktır. Temanızı aktif ettikten sonra, bileşenler menüsünde Yan Menü alanlarına gözükmesini istediğiniz bileşenleri ayarlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İyi bloglar..

19 Aralık 2010

Uzun süredir birçok sitesinin tasarımını yaptığım Mustafa daha önce Tutkusal.com için hazırladığımız temayı bazı düzenlemelerden sonra SevdaAlemi.com için kullanmaya karar verdi. Reklam alanlarının admin panelden yönetilebilmesi ve CSS üzerindeki bazı değişikliklerden sonra tema yeni haliyle ortaya çıkmış oldu. Ücretli olarak hazırlamış olduğum bu temaya sizde sahip olabilirsiniz.

Sohbet portalı temasını ücreti karşılığında almanız durumunda Haber7.com’dan haberleri çekmenize yardımcı olacak bot ve Günlük burçları sitenizde yayınlamanızı sağlayacak bot hediye olarak verilecektir.

İlk domain için tema ücreti : 100 TL.
Sonra ki her domain için :  40 TL.

19 Kasım 2010

Geçtiğimiz aylarda 1.0.1 versiyonunu sizlere sunduğum temanın yeni versiyonu olan 1.0.2 şu an itibari ile Türkçe. Ücretsiz olarak indirip kullana bilirsiniz. Eğer Türkçeleştirmede hata görürseniz yorum olarak belirtirseniz sevinirim. saat 04:03 uykusuzluk var biraz.

İyi bloglar..

29 Temmuz 2010

Eski temalardan çok kullanan olmuştur mutlaka ama vazgeçilmeyecek kadar hafif ve güzel bir tema, ufak tefek düzenlemeler yaparak daha da cazibeli  bir hale getirebilirsiniz. 2 sütun olan tema mavi tonlarında okunaklı font ve yerleşim sayesinde WordPress sevenlerin ilgisini çekmiş. Türkçeleştirmesi bitti, iyi bloglar..

Demo : http://test.blogizma.org/?wptheme=Aeros
İndir : http://www.blogizma.org/wp-content/uploads/aeros.zip
.zip şifresi : blogizma.org
7 Temmuz 2010

Kurumsal tasarımlar için kullanılabilecek çok şık bir tema. Hacı r10 üzerinde paylaşmıştı bende vakit bulup Türkçeleştirdim. Temanın ayarları kurulumdan sonra admin panelinizden yapılıyor. Çok basit zaten kafa karıştıracak bir yapısı yok. Demo alanından da deneme olarak ayarladığım şekilde görebilirsiniz. Sorun yaşarsanız yorum olarak belirtin mutlaka ilgilenirim. İyi bloglar..

Demo Adresi : http://test.blogizma.org/?wptheme=Heliumified+WordPress+Theme
İndirme Adresi : http://www.blogizma.org/wp-content/uploads/heliumified.zip
Zip Şifresi : blogizma.org
30 Haziran 2010

Woo Themes’in ücretsiz olarak dağıttı Promagazine teması  Türkçe olarak kullanmanız için hazır. Düzenlemeniz gereken grafikler mevcut kendinize göre düzenleyip kullanmaya başlaya bilirsiniz. Orjinal dil demo adresi http://www.woothemes.com/demo/premiumnews/  burası. Blogizma demo bölümünde içerikler olmadığı için temanın kalitesi pek gözükmüyor. İyi bloglar..

Demo : http://test.blogizma.org/?wptheme=Original+Premium+News
İndir : http://www.blogizma.org/wp-content/uploads/premiumnews.zip
6 Mayıs 2010

Dil dosyası olarak kendi içinde bulunan dil dosyasını kullanıyor sistem. Yani siz hangi dil Worpdress kullanıyorsanız o dile göre kendisi uyarlıyor. Sade ve anlaşılır bir tema. Javascript kullanırak çok daha görsel bir hal almış. Kişisel bloglar için ideal ve gösterişli bir tema olara kullanılabilir.

Demo : http://test.blogizma.org/?wptheme=Fusion

İndir : http://www.blogizma.org/wp-content/uploads/fusion.zip