Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Blog İçeriği
21 Temmuz 2015

pagerank-guncellemesi
Web sitesi sahibi olan herkesin ihtiyaç duyacağı kaynakları sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu konumuzda 2 yeni servisten bahsetmek istiyorum. İlk servisimiz sitelerinize ücretsiz olarak Favicon oluşturabileceğiniz Favicon Oluşturma servisidir.

Tarayıcıların görsel olarak sekme ve pencere başlıklarında gösterdiği simgelere Favicon denir. Bu simgeler sayesinde ziyaretçi sitenize sekme ve pencereler arasında hızlı bir şekilde ulaşabilir. WordPress Sitenize Favicon Ekleme makalemizde alt yapısı WordPress olan siteler için favicon ekleme işlemini anlatmıştık. Farklı yazılımlar kullanan arkadaşlar için servisimiz başarılı şekilde işlemi tamamladıktan sonra eklenmesi gereken kodu vermektedir.

Favicon Oluşturma

Diğer servisimizde Google’nin sitelere puansal olarak verdiği değeri simgeleyen PageRank Sorgulama servisidir. Uzun süredir güncelleme işlemi yapılmayan PageRank’ın artık bittiği ve bir önem taşımadığı konusunda makaleler ve kaynaklar olmasına rağmen Google toolbar servisinde sonuçlar hala sunulmaktadır. Sizde incelemek istediğiniz sitelerin PageRank değerlerini bu servisimiz sayesinde ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

PageRank Sorgulama