Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Kişisel Yorumlar / Tasarımlarda yüksek çözünürlükte arka plan resmi uygulama

Web 2.0 teknolojisinin hemen ardı sıra eglen Web 3.0 ile bir çok göreceli kavram değişiyor. Artık tasarımlarda ortada bir dikdörtgen arka planda tek bir renk devri kapanalı epey bir zaman oldu, web site şablonları tasarımına başlanırken yüksek çözünürlükler ve kaliteli renkler kullanılır oldu. Örneğin; “A” sitesinde arka plan resmi olarak 2200px genişliğinde 700px yüksekliğinde bir görsel kullanabiliryorsunuz,peki bu görsel ekran çözünürlüğüne göre nasıl sayfayı taşmayacak ve istediğimiz yerde duracak?

Arkaplan resminiz 2.000px genişliğinde ve 450px yüksekliğinde varsayalım, <body> tag başlanğıcından hemen sonra

<div id="butun"> </div>

div’ini açıp kapatıyoruz. Açtığımız bu div için CSS değerlerini aşağıda verdim, siz resim yüksekliğine göre height ve min-height değerlerini düzenleyerek sitenize farklı bir görsellik katabilirsiniz. Unutmadan resim çok geniş nasıl olacak genişlik vermeden demeyin CSS de yapılan tanımlamaların resim genişliğini nasıl hiçe sayıp resmi sayfaya uydurduğunu göreceksiniz.

Demo olarak : www.sahinperde.com adresini ziyaret edebilirsiniz, header kısmı bu mantıkla yapılmıştır.

#butun {
 background-image:url(bg.jpg);
 background-position:center top;
 background-repeat:no-repeat;
 margin: 0 auto;
 padding:0px;
 height:450px;
 min-height:450px;
}

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema