Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Wordpress Geliştirme / WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma
WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma
WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma

WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma. WordPress 5.0 güncellemesi ile birlikte editör yapısını Gutenberg olarak güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte sorunlarda arka arkaya gelmeye başladı. Visual compresor gibi eklentiler ile bütünleşik çalışan temalarda editör yapısı değiştiği için istenilen düzenlemeler yapılmıyor. Bu yazımızda eklenti kullanmadan Gutenberg editörü klasik editöre geri döndermeyi ele alacağız.

Öncelikle yapacağımız düzenlemelerin orta derece kod bilgisi gerektirdiğini belirtmek isterim. Makalemizin sonunda eklenti olarakta “WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma” işlemini yapmanıza yardımcı olacak eklentiyi bulabilirsiniz.

Kullandığınız temanın functions.php dosyasını Notepad++ ile text modunda açıyoruz ve <?php  etiketininin hemen altına

add_filter('use_block_editor_for_post_type', '__return_false', 100);

kodu ekliyoruz ve kaydederek functions.php dosyasını tekrar FTP’ye yüklüyoruz. Düzenlememiz bu kadar artık klasik editörle çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Kod bilgisi olmayan arkadaşlar için “WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma” ekletisini buradan indirebilirsiniz.

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema