Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Wordpress Geliştirme / WordPress Embed videoları ortalama
WordPress Embed videoları ortalama
WordPress Embed videoları ortalama

WordPress kullanan arkadaşlar bilirler video eklerken editör HTML modunda ekleriz, haliyle Görsel moda geçip ortalamamız gerekir bu durum bazen sayfa içeriğiyle bütünleşir ve istediğimiz şekilde sayfayı yerleştirmemiz zaman alır. Bu zaman kaybını en aza indirmek için bu makalede embed kodunun HTML modunda eklerken eklenen ufak bir kod dizisi ile sadece videoyu nasıl ortalarız kısaca izah etmiş olayım istedim.

Öncelikte video embed kodumuzu admin panelde yeni yazı ekleme sayfasında bulunan editörü HTML moduna alarak önce aşağıda verilen kodu videoyu ekleyeceğimiz alana ekliyoruz.

<p style="text-align:center;">Video Embed kodu</p>

yukarıda verilmiş olan kodu ekledikten sonra videomuzun embed kodunu Video Embed kodu olarak belirtilen alana yapıştırıyoruz.

<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/46JxOQhb1YE&hl=en_US&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/46JxOQhb1YE&hl=en_US&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>

örnek video kodumu aldım ve size kod olarak verdiğim şekilde ekliyorum.

Örnek :

Örnekte görüldüğü gibi sayfa yapısını bozmadan kısa bir kod yardımı ile sadece embed ettiğimiz video alanını ortaladık.

5 Yorum

 1. qwer dedi ki:

  Çok işime yaradı, teşekkürler.

 2. onur dedi ki:

  Teşekkür ederim. Paylaşımınız sayesinde işimi hallettim…

 3. MURAT dedi ki:

  SAOL KARDEŞİM

 4. mert dedi ki:

  sitede hata var dostum , yazılar kaymış

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema