Anasayfa / Wordpress Geliştirme / WordPress otomatik güncellemeleri kapatma
WordPress otomatik güncellemeleri kapatma
WordPress otomatik güncellemeleri kapatma

wordpress-otomatik-guncelleme-kapatmaWordPress’in otomatik olarak güncellemesi sırasında yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek için “WordPress otomatik güncellemeleri kapatma” konusunu kısaca ele almak istedik. Bu işlemleri kod bilgisi olan ziyaretçilerimiz için kodlarla anlattık. Kod bilgisi olmayan ziyaretçilerimiz anlatım sonunda bulunan eklentiyi kurarak eklenti yardımı ile otomatik güncellemeleri kapatbilirler. Düzenlemeleri yapmadan önce düzenleme yapılacak dosyaları yedeklemenizi öneririz!

FTP ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasını Notepad++ ile açın. Notepad++ ekranında

<?php

kodundan hemen sonraya

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

kodunu ekleyin bu kod sayesinde WordPress otomatik güncellemeleri kapatmış olacaksınız. Düzenlemeleri yaptıktan sonra kaydedin ve dosyayı FTP sunucunuza tekrar yükleyin. Eklentilerin ve temalarında güncelleme işlemlerini kapatmak için aşağıda bulunan kodlarıda ekleyebilirsiniz.

Eklenti güncellemelerini kapatmak için :

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

Tema güncellemelerini kapatmak için :

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

Eğer yeterli seviyede kod bilginiz yoksa Easy Update Manager eklentisini kurarak güncellemeleri kapatabilirsiniz.

Eklenti kurulumu nasıl yapılır? sorusu ile karşılaştıysanız WordPress Eklenti Kurulumu dersimizi inceleyebilirssniz.

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema