Anasayfa  »  Son Dakika Haberleri   »   Belçika’dan İsrail’e yaptırım talebi: ‘Gazze’deki saldırılar soruşturulsun’

Belçika’dan İsrail’e yaptırım talebi: ‘Gazze’deki saldırılar soruşturulsun’

Belçika’dan İsrail’e yaptırım talebi: ‘Gazze’deki saldırılar soruşturulsun’

Belçika Başbakan Yardımcısı Petra De Sutter, Gazze’ye yönelik bombardımanları sebebiyle İsrail’e yaptırım uygulanmasını talep etti.

Reuters’ın aktardığına göre, Nieuwsblad gazetesine konuşan De Sutter, Belçika hükümetine çağrıda bulunarak İsrail’e yaptırırım kararı alınmasını ve Gazze’deki hastane ve mülteci kamplarının bombalanmasına ilişkin soruşturma başlatılmasını talep etti.

‘SAVAŞ SUÇLULARININ AB TOPRAKLARINA GİRMESİ YASAKLANSIN’

“İsrail’e karşı yaptırım zamanı. Bomba yağdırılması insanlık dışı” diye konuşan Başbakan Yardımcısı, “İsrail’in ateşkes için yapılan uluslararası çağrıları umursamadığı açık” dedi.

De Sutter, Avrupa Birliği’ne (AB) de çağrıda bulunarak İsrail ile daha iyi ekonomik ve siyasi işbirliğini amaçlayan anlaşmanın da derhal askıya alınması gerektiğini söyledi. İşgal altındaki Filistin topraklarından gelen ürünlere ithalat yasağı getirilmesini de öneren De Sutter, şiddet uygulayan yerleşimciler ile savaş suçlarından sorumlu siyasetçiler ile askerlerin AB topraklarına girişinin yasaklanmasını istedi.

‘HAMAS’A PARA SAĞLAYANLARA YAPTIRIM UYGULANSIN’

Belçika’nın Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne, bombardımanları soruşturması ve Hamas’a giden paranın kesilmesi için finansman artışı talebinde de bulunan Başbakan Yardımcısı De Sutter, Hamas’a atıfla, “Bu bir terör örgütü. Terör paraya mâl olur; Hamas’a para sağlayan şirketler ve kişilere yaptırım uygulanmalı” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fatih Erbakan: Müslüman ülkeler Filistin'e ancak kefen gönderiyor
OKUYUCU YORUMLARI

SON DAKİKA HABERLER
DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
Blogizma – WordPress için Başlangıç Kılavuzu
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
BAĞLANTILAR