Anasayfa / Wordpress Geliştirme
.htaccess ile 301 sayfa yönlendirmesi

.htaccess ile 301 sayfa yönlendirmesi konusu domain değişikliği vs gibi durumlarda en çok kullandığımız hızlı, anlaşılır ve Google tarafından en çabuk anlaşılan yönlendirme tekniğidir. 301 Yönlendirmeleri ile .htacces dosyanızı kullanarak yeniden düzenlenmiş olan çalışmanızın adresini sitenizin link adresine yönlendirmeniz mümkün. Daha açıklayıcı mantık ile eskisite.com adresindeki bir sayfayı yenisite.com adresindeki bir sayfaya nasıl yönlendireceğinizin yönergesidir 301 htaccess yönlendirmesi.

CPanel MYSQL Oluşturma

WordPress kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için MYSQL oluşturmanız gerekmektedir. Bu makalede Linux – CPanel hosting kullanan WordPress meraklıları için MYSQL oluşturma, kullanıcı oluşturma ve kullanıcı yetkilendirme işlemlerini resimli olarak anlattık. Aşağıda ki işlemleri sırası ile yapmanız durumunda sorunsuz olarak MYSQL oluşturmuş olacaksınız. CPanel teması kafanızı karıştırmasın yapmanız gereken işlemler aynıdır.

WordPress RSS’de yazı resimlerini göstermek

Google news‘in son yapı güncellemesinden sonra WordPress sitelerde Rss ile eklenen feed çıktılarında resim olmadığı için problem çıktığı görülmüştür. Bu yazımızda sizlere çok eski bir düzenleme ile feed çıktınızı Google’nin istediği şekilde nasıl sunacağınızı anlatmaya çalıştık.

WordPress yazıların sonuna yazar resmi ekleme

WordPress sitelerimizde içeriklerimizin yazarının resmini göstermek için aşağıda ki kodu temanızın single.php dosyasında yazar resminin gözükmesini istediğiniz alana eklemeniz yeterli olacaktır.

WordPress #more etiketi kaldırma

WordPress sitelerinizde Devamını oku linkine tıklandığı zaman sayfa url’si sonuna #more etiketi otomatik eklenir. Bu yüzden Devamını oku linkine tıklayarak içeriği incelemek isteyenler sayfanın ortasına yönlenir. Yapacağımız ufak bir düzenleme ile bu gereksiz koddan kurtulacağız.

WordPress Hosting Çözümleri

WordPress uyumlu hosting paketlerimiz satışa çıktı. Amatör, Uzman ve Profesyonel olmak üzere 3 ayrı paketimiz mevcut. Paketlerimizden herhangi birini satın aldığınız zaman istediğiniz takdirde WordPress son sürüm kurulumunu ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.