Anasayfa » Pratik Bilgiler » Domates EN Kolay Nasıl Soyulur?

Domates EN Kolay Nasıl Soyulur?

Domates EN Kolay Nasıl Soyulur?

Mutfakta hanımlara en çok gereken Prafik Bilgilerle devam ediyoruz. Bu konumuzda yemekler için kullanacağımız domatesleri soyulmuş olarak kabuksuz şekilde kullanmak istediğimiz zaman nasıl kolay bir şekilde domateslerimizi soyarız konusunu Domates EN Kolay Nasıl Soyulur? başlığı ile ele aldık. Kaydedip arkadaşlarınıza göndermeyi unutmayın. Bu ve bunun gibi bilgiler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Elbette! Kolay bir şekilde domates soymanın birkaç farklı yöntemi vardır. İşte adım adım bir yol:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhabbet Kuşu İsimleri

1: Domatesin altına bir çapraz kesik yapın

Domatesin kabuğunu daha kolay soyabilmek için, domatesin alt kısmına küçük bir çapraz kesik yapmanız gerekmektedir. Kesici bir bıçak kullanarak, kabuğun altına hafifçe kesik yapın. Bu, kabuğun daha sonra kaynar suya batırıldığında kolayca soyulmasını sağlayacaktır.

2: Kaynar suya domatesi batırın

Tencerede kaynar su hazırlayın. Domatesi, çapraz kesik yaptığınız kısmı aşağıya gelecek şekilde kaynar suya batırın. Domatesi sadece birkaç saniye bekletin, yaklaşık 15-20 saniye yeterli olacaktır. Bu işlem, kabuğun soyulmasını kolaylaştırmak için domatesin iç kısmının hafifçe pişmesini sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzman Psikolog Yardımı Almanın Faydaları

3: Soğuk suya batırın

Kaynar sudan çıkan domatesi hemen soğuk su dolu bir kaba veya lavaboya batırın. Bu, domatesin kabuğunun soyma işlemine başlamadan önce soğumasını sağlayacaktır. Soğuk su, kabuğun domatesin iç kısmına yapışmasını önleyecektir.

4: Kabuğunu soyun

Domatesin çapraz kesik yaptığınız kısmından başlayarak, kabuğunu soyun. Kabuğun kolayca soyulması gerektiği için ellerinizle veya bir bıçak yardımıyla kabuğu nazikçe kaldırın. Eğer kabuk bazı bölgelerde hala yapışıksa, bıçak yardımıyla dikkatlice kabuğu sıyırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhabbet Kuşu İsimleri

Bu şekilde, kolayca domatesin kabuğunu soyabilirsiniz. Soyduktan sonra domatesi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Unutmayın, bu yöntem sadece soyulmuş domateslerin gerektiği tariflerde kullanılan bir yöntemdir. Eğer domatesi doğrayarak veya bütün olarak kullanacaksanız, kabuğunu soymaya ihtiyaç duymazsınız.

OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER