Anasayfa » WooCommerce Geliştirme » Woocommerce Anasayfada Belirlenen Kategorileri Gösterme

Woocommerce Anasayfada Belirlenen Kategorileri Gösterme

Woocommerce Anasayfada Belirlenen Kategorileri Gösterme

Farklı ürün gruplarında hizmet veren Woocommerce alt yapısına sahip sitelerde sık yaşanan bir durum olan Woocommerce Anasayfada Belirlenen Kategorileri Gösterme konusunu sizler için ele aldık. Öncelikle bu yapacağımız düzenleme ile gözükmesini istemediğiniz bir veya birden çok kategoriyi ufak bir kod düzenlemesi ile gizleyebileceksiniz. İşlem yapacağımız dosya temamızın functions.php dosyası olacaktır. Bu dosyayı tedbir amaçlı yedeklemenizi öneririz.


function custom_pre_get_posts_query( $q ) {
    $tax_query = (array) $q->get( 'tax_query' );
    $tax_query[] = array(
           'taxonomy' => 'product_cat',
           'field' => 'id',
           'terms' => array( '19' ),
           'operator' => 'NOT IN'
    );
    $q->set( 'tax_query', $tax_query );
}
add_action( 'woocommerce_product_query', 'custom_pre_get_posts_query' );

Yukarıda size verilmiş olan kodu wp-admin giriş yaptıktan sonra Görünüm -> Tema dosya düzenleyicisi bağlantısını takip ederek functions.php dosyasında <?php kod girişinin hemen alt satırına yapıştırıyoruz. Bu kod üzerinde düzenlemeniz gereken ürün kategorisi ID değeri var bu değeri girerek Woocommerce anasayfanızda belirlediğiniz kategorileri göstermiş olacaksınız.

Birden fazla kategorinin Woocommerce anasayfasında gözükmesini istemiyorsanız yukarıda verilen kod dizisinde terms değerine karşılık gelen alanı aşağıda ki şekilde düzenleyerek birden fazla kategoriyi Woocommerce anasayfanızda gizleyebilirsiniz.

'terms' => array( '19' ,'16','547'),

Kategori ID değerlerini öğrenmek için wp-admin panelinde ürün kategorileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.blogizma.org/wordpress-kategori-id-ogrenme.html başlıklı içeriğimizden de kolaylıkla nasıl kategori ID değeri öğrenirsiniz incelebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER