Anasayfa  »  İnternet   »   R10.net Erişim problemi, R10 Kapandı mı?

R10.net Erişim problemi, R10 Kapandı mı?

R10.net Erişim problemi, R10 Kapandı mı?

R10.net Girilmiyor, R10.net açılmıyor, R10.net erişim sorunu, R10.net kapandı mı?, R10.net nasıl girerim?, R10.net giriş nasıl yapılır? sorularına ve erişim sorununu anlamaya çalışacağız.

11.12.2023 Pazartesi akşam saatlerinde Türkiye’nin en büyük webmaster platformu olan R10.net’e erişim problemleri baş gösterdi. Veri merkezi, domain firması gibi olabilecek problemleri geçmişte yaşadığımız için teknik bir problem şeklinde yorumlamıştık ancak bir süre sonra Samsun 3. Sulh Ceza Mahkemesi 2023/8095 D. iş kararı ile R10.net domainin Türkiye’den erişime kapatıldığı anlaşıldı.

Detaylar için R10.net yönetiminin yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Kapanan tek webmaster platformu R10.net değil aynı mahkemenin aynı kararı ile erişim engeli getirilmiş başka webmaster siteside var.

R10.net kurulduğu tarih olan 2005’ten günümüze pek çok badireler atlatmıştır. Türkiye’nin en büyük webmaster platformu olan bir sitenin erişim engeli ile kapatılması herkeste merak uyandırdı. Ticaret hacmi olarak çok büyük bir hacime sahip olduğu için bu platformdan kazanç sağlayan herkesin isteği erişime açılması yönünde olacaktır.

Ve beklenen açıklama 11.12.2023 19:32’de Coşkun Çetin tarafından yapıldı;

Türk Telekom’un Samsun 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptığı şikayeti üzerine platformumuz R10’a yönelik erişim engeli kararı alınmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz.
Yer Sağlayıcı olarak sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz halde yaşanan bu durum, R10’un ve üyelerimizin mağduriyetine neden olmuştur.
BTK, Erişim Sağlayıcılar Birliği tarafından tarafımıza iletilen içerik kaldırma talebini 5 dakika içerisinde yerine getirmemize rağmen, R10’a erişim engeli getirildi.
Yüz binlerce kullanıcının gelir kapısı olan R10’a uygulanan engelleme kararını haksız bulduğumuzu belirtme ihtiyacı hissediyoruz.

Şikayet konu olan ilgili içeriklerin kaldırılma talebinde bulunulması yerine Turk Telekom hukuk biriminin doğrudan domain adımız olan “r10.net” yazmasından kaynaklı olarak Yer Sağlayıcı olduğumuz ve içeriklerden hukuken sorumlu tutulmadığımız halde R10.net kapatılmıştır. “Türk Telekom” ve “TTNET” ile alakalı kullanıcıların kendilerinin açtıkları konular/mesajlar kısaca zararlı olabilecek tüm içerikler tarafımızca bize herhangi bir LİNK/URL iletilmediği halde tek tek kaldırıldı.

Yarın avukatlarımız aracılığı ile bu karara itiraz edeceğiz.

R10 olarak 2005 yılından bu yana teknoloji, tasarım, yazılım, sosyal medya gibi birçok alanda freelancerların ve dijital ekosistemlere hizmet sunanların buluşma noktasıyız. Kurulduğumuz günden itibaren, Kanunlara uygunluk ilkesini benimseyerek çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Yer Sağlayıcı sorumluluklarımız gereği olarak, ilgili Devlet kurumlarıyla işbirliği içinde faaliyet gösteriyoruz. Bu konuda yaşanan gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam ederek, üyelerimizin haklarını savunmak adına gerekli adımları atacağımızı belirtmek isteriz. Son olarak, bu problemin hızlıca çözüleceğini umut ediyoruz.

Bizden desteğini esirgemeyen tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz..

Coşkun Çetin – R10.Net Administrator

Gelişmeleri takip ederek size bilgi vermeye devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Telekom Salla Kazan

Ve bu yanlış karardan 12.12.2023 saat 11:48 itibariyle dönüldü ve R10.net için verilen erişim engeli kararı kaldırıldı. Bu kararın internet sağlayıcılarına iletilmesi tarayıcıların bunu algılaması vs 8 saat kadar sürebilir.

OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER
    Radabet - Gorabet Giriş - Radabet Giriş