Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Wordpress Geliştirme / WordPress 3.1.x’le Birlikte Gelen Admin Bar Kaldırma
WordPress 3.1.x’le Birlikte Gelen Admin Bar Kaldırma
WordPress 3.1.x’le Birlikte Gelen Admin Bar Kaldırma

Merhaba,

WordPress hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. 3.1.x sürümü ile gelen yeni bir özellikte hızlı içerik ekleme ve yönetime paneline girmeden bazı özelliklere erişme için eklenmiş bir Admin Bar geliyordu. Ama malum genelde WordPress alt yapısını kullanan ve farklı içeriklerle hizmet veren siteler var. Üyelik sistemi kullanmaksızın sadece içerik girip hit sağlayan ve yayın yapan.

Durum böyle olunca şöyle bir ihtiyaç ortaya çıkıyor. Eğer sitenizde sadece siz içerik ekliyorsanız diğer insanlar neden böyle bir menü görsün ? Ne gerek var ? işte bu yazıda o gereksiz denebilecek ( BENCE GEREKSİZ ) Admin Bar özelliğini kaldıracağız.

Yapmanız gereken işlem basit. Kullandığınız temanızın functions.php dosyasında <?php kodundan hemen sonraya

/* Admin Bar özelliğini iptal et */
add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );

/* Admin Bar seçeneklerini kullanıcı profilinden kaldır */
remove_action( 'personal_options', '_admin_bar_preferences' );

kodlarını eklemeniz yeterli olacaktır. Eğer kullandığınız temanın bir functions.php dosyası yok ise bilgisayarınızda masa üzerinde Yeni Metin Belgesi oluşturduktan sonra. Bu Yeni Metin Belgesini bir editör yardımı ile açın ve aşağıda ki kodu içine yapıştırdıktan sonra kaydedip çıkın.

<?php
/* Admin Bar özelliğini iptal et */
add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );

/* Admin Bar seçeneklerini kullanıcı profilinden kaldır */
remove_action( 'personal_options', '_admin_bar_preferences' );
?>

Doayası kaydettikten sonra ftp programı ile wp-content / themes / tema adı dizinine yükleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra dosyanın adını functions.php olarak değiştirin.
Yapmanız gereken işlemler bu kadar.

İyi bloglar..

Kaynak : http://www.7yuz.net/wordpress-admin-bar-ozelligini-iptal-etme/

3 Yorum

  1. edip dedi ki:

    selamlar güzel konulara değiniyorsunuz

    verdiğiniz faydalardan dolayı tesekkür ederim

    saygılar

  2. oyun oyna dedi ki:

    Çok teşekkürler, sitemde kullandım, çokta güzel oldu.

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema