Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

WordPress alt yapısına sahip web sitelerinde içeriklerin güncellenmesi ve silinmesi durumu sık sık yaşanmaktadır. Bu durum meydana geldiğinde “WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?” sorunu ilerleyen süreçte gereksiz ve kullanılmayan görsel sayısının çok fazla olmasına neden oluyor. Haliyle web sitesi üzerinde gereksiz bir alan işgal ediyor. Bu düzenleme ile sildiğimiz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel öğesinide otomatik olarak silerek bu yükten sitemizi ve hosting sağlayıcımızı kurtarmış olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress sitenize favicon ekleme

WordPress sitenizde bu fonksiyon ile yapılan düzenlemenin çalıştığını tam olarak görmek için yazıları çöpe taşıdıktan sonra kalıcı olarak silmeniz gerekmektedir. Aksi halde öne çıkarılmış görsel silinmez. Çöp kutusunda olan içerikler henüz tamamen silinmediği için oradan da temizlemek gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Menü sorgularında kullanılabilecek Fonksiyonlar

Bu düzenleme temanızın functions.php dosyası üzerinde yapıldığı için lütfen dosyanızı yedekleyerek düzenlemeyi yapmaya başlayın. Aksi taktirde yaşanacak sorunları çözmekte zorlanabilirsiniz. Web sitemizin FTP hesabına bağlanarak temamızın functions.php dosyasını bilgisayarımıza indirelim. İndirdiğimiz dosyada <?php kodunun hemen altına


function blogizma_silinen_icerik_one_cikan_gorsel_silme($post_id) {
  if(has_post_thumbnail( $post_id )){
    $attachment_id = get_post_thumbnail_id( $post_id );
    wp_delete_attachment($attachment_id, true);
  }
}
add_action( 'before_delete_post', 'blogizma_silinen_icerik_one_cikan_gorsel_silme', 10 );

Bir önceki içeriğimiz olan WordPress sitenizi Mobil dostu yapacak 10 eklenti yazımızda WordPress sitenizi mobil cihazlar için nasıl daha uyumlu hale getirebileceğiniz 10 eklentiyi ele aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Embed videoları ortalama
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER