Anasayfa » Wordpress Geliştirme » Admin Bar Özelliğini Üyelere Kapatma

Admin Bar Özelliğini Üyelere Kapatma

Admin Bar Özelliğini Üyelere Kapatma

WordPress 3.1 ile birlikte gelen Admin bar özelliği kullanıcı profilini düzenleyere kapatılabiliyor. Profil düzenlemeden tamamen kapatmak için daha önce anlatımını yaptığımız WordPress 3.1 ile gelen admin bar özelliğini kaldırma isimli bu konumuzdan https://www.blogizma.org/wordpress-3-1-xle-birlikte-gelen-admin-bar-kaldirma.html yardım alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  A+ / A- Özelliği ile Font Boyutlandırma Özelliği

Bu yazımıda ise admin bar özelliğini sadece üyelik sistemi aktif olarn WordPress sitelerinizde üyelere kapatmak için kullanacağımız küçük bir kod var. Bu kod sayesinde admin bar özelliğini profile girmeden sadece üyelere kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Menü sorgularında kullanılabilecek Fonksiyonlar

Temanızın functions.php dosyasını Notepad++ ile açtıktan sonra ilk satırda bulunan

<?php

kodundan hemen sonraya
 


if (!current_user_can('manage_options')) {
	add_filter('show_admin_bar', '__return_false');
}

sorgusunu ekleyerek bu özelliği üyeler için kapalı duruma getirmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress SEO ipuçları - 1
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
  1. Cem Demir

    Merhaba, ben bir wordpress şirket sayfası açtım! Bu açtığım sayfa da Giriş Yap butonuna tıkladıktan sonra ( tüm üye kayıtları tamamlanıp ) giriş yapmak için kişi kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra, ( asıl olay şimdi başlıyor ) abone, içerik sağlayıcı, editör, yazar yönetici dahil (admin hariç tabi ) sadece ana sayfaya yönlenip yorum yazabilsin istiyorum. Yetki kısıtlama değil! o yönlenen paneli hiç birşekilde göremesin istiyorum! bütün forumları araştırdım hiç böyle birşey rastalamadım! kurumsal bir şirketin sayfasında ne alaka o yazı paneli ? değil mi ?

  2. Cem Demir

    Merhaba, ben bir wordpress şirket sayfası açtım! Bu açtığım sayfa da Giriş Yap butonuna tıkladıktan sonra ( tüm üye kayıtları tamamlanıp ) giriş yapmak için kişi kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra, ( asıl olay şimdi başlıyor ) abone, içerik sağlayıcı, editör, yazar yönetici dahil (admin hariç tabi ) sadece ana sayfaya yönlenip yorum yazabilsin istiyorum. Yetki kısıtlama değil! o yönlenen paneli hiç birşekilde göremesin istiyorum! bütün forumları araştırdım hiç böyle birşey rastalamadım! kurumsal bir şirketin sayfasında ne alaka o yazı paneli ? değil mi ,?

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER