Anasayfa  »  Kişisel Yorumlar   »   Dmoz’a Kayıt Olmak

Dmoz’a Kayıt Olmak

Dmoz’a Kayıt Olmak

Ön Bilgi
Dmoz bir açık dizin projesidir.Birçok arama motoru desteklemektedir.Onu özel kılan da bu.Dmoza eklenen herhangi bir site çok hızlı bir şekilde yükselişe geçer ama dmoza eklenmek o kadar da kolay değildir.Bütün kısımları doldururken imla kurallarına mutlaka uyun ve doldurma alanlarının altındaki uyarıları da okuyun.

Adres Önerme(Kayıt)
Sitenize dmoza kaydettirmek söylediğim gibi kolay değildir.Aslında kaydettirmek kolaydır.Editörlerin sitenizi onaylayıp eklemesi zordur.Siteniz kaliteli ise ayrıa kayıt olurken verdiğiniz bilgiler yeterli ise kabul edilirsiniz.Önemli bir nokta daha ise sitenizin içeriğinin tamamlanmış olmasıdır.
1-Eklemek istediğiniz kategoriye girin.
Bu kısım sitenizin eklenip eklenmemesi kısmında büyük rol oynar.Yanlış kategoriye önerilen siteler asla kabul edilmez.Sitenizin kategoriye en uygun olduğunu düşünüyorsanız sitenizi o kısma önerin.Kategorinizi seçtikten sonra sağ üst taraftan “| adres öner |” kısmını tıklayın.Adres öner dediğinizde “Açık Dizin’e Bir Site Gönder” sayfası açılmıyorsa oraya site öneremezsiniz demektir.Bu durumda “Açık Dizin’e nasıl site önerilir?” sayfası açılır.Daha alt kategorilere inip tekrar adres öner linkine tıklamayı deneyin.

2-Kayıt Formu
Bu forma yazacağınız bilgiler de sitenizin eklenip eklenmeyeceği konsunda önemli rol oynar.
a-Site Adresi:
Bu kısma sitenizin adresini yazın ama http://www.siteadi.com/ veya http://siteadi.com/ şeklinde olmalı.kısmı değişebilir ama başı http:// ve sonunda mutlaka / olmalı.Bağlaç türünü seçin.Büyük ihtimal normaldir.
b-Site Adı
Site adını sitenizde kullandığınız ismi girin. örnek: Masal-ı Hayat
c-Site Açıklaması
Aslında en önemli kısmlardan biri de burası.Sitenizin açıklaması sitenizi övmek yerine sitenizde ne olduğunu kısaca belirtmelidir.Bu konuda çok güzel bir yöntem var.Ekleyeceğiniz dizindeki sitelerin açıklamalarına bakarak kendi açıklamalarınızı yapın ama asla aynı olmasın. Sadece tarzı bencesin.
d-E-posta Adresiniz:
Kullandığınız bir e-posta adresini girin.Sitenizin e-posta adresi olursa daha iyi olur.
e-Kullanıcı Doğrulaması:
Resimdeki harf ve rakamları yazıp Gönder tuşuna basın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Kurulumu [Video]

3-Amansız Bekleyiş
Bu kısma amansız bekleyiş dedim çünkü gerçekten dene kadar bekleyeceğiniz belli değil ama genel olarak siteler 2-3 ay içerisinde eklenir.Eğer 2-3 ay geçmesine rağmen siteniz eklenmediyse sitenizi tekrar daha uygun bir şekilde göndermeniz iyi olacaktır.Yani ne kadar bekleyeceğinizi kimse bilemez ama size en az bir ay diyebilirim.Belki de daha fazla

4-Zafer !!!
Ve zafer !!! Siteniz artık dmoz dizinine eklenmiştir ve birkaç aya kalmaz sitenizde büyük gelişmeler başlar.İndexlenme hızınız artar,ziyaretçiniz artar,kaliteniz artar v.b.

Kaynak : http://www.dreamsandreals.com
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
  1. serkan

    Elinde olan neye ve kime göre kriter belirlediği belli olmayan bir site. özenir bezenir sitenizi eklemek istersiniz sitenizi eklemedikleri gibi olumlu ya da olumsuz cevap bile göndermezler. alexada da durum aynıdır google analytic gibi sitenize giriş çıkışı takip eden kodu yoktur tamamen uydurmacadır siteleri listelemesi başa çıkmak istiyorsanız aylık haraç verip alexa pro alacaksınız ya da önünüze gelen bilgisayara bunların arka planda ne yaptığı belirsiz. Gereksiz araç çubuğunu kurup sitenizi aratacaksınız. alexa ve dmoz saçmalıktan ibarettir. O yüzden tasarımcı arkadaşlar bu gibi sitelerde yer alacağım ya da üstelere çıkacağım diye kasmasınlar hepsi kandırmaca ve şişirmeden ibaret artık dmoz da adı geçen sitelerin hayatında birşey değişmiyor emin olun…

  2. http://www.sohbetdostevi.com/

    süper

SON DAKİKA HABERLER
DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
Blogizma – WordPress için Başlangıç Kılavuzu
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
BAĞLANTILAR