Anasayfa » Kişisel Yorumlar » Facebook videolarını sitenizde oynatma

Facebook videolarını sitenizde oynatma

Facebook videolarını sitenizde oynatma

Facebook hotlink korumasından sonra videoları kendi sitelerimizde oynatmamız sıkıntı çıkarmaya başladı. Bu yazıda sizlere facebook videolarını kendi sitelerinizde sorunsuz olacak oynatmanın en kolay yolundan bahsetmek istiyorum. Öncelikle facebook’ta videonun adresini bulabilmeniz için Mozilla Firefox’un download helper eklentisini kurmanız gerekmektedir. Anlatımda eklentinin payı çok büyük.  Evet şimdi anlatıma geçiyorum.

Öncelikle bize facebook’tan alacağımız mp4 uzantılı videoyu oynatmak için https:// ön eki ile başlayan bir websitesinden player lazım.

https://secure.dobgm.gov.tr/opera2009/images/player.swf

Bu bizim player kodumuz, Facebook videolarını kendi sitemizde oynatmamız için gerekli olan player. Şimdi bu playerinde içinde yer aldığı HTML kodunu nasıl düzenleyeceğiz onu anlatalım.
Örnek HTML kodumuz aşağıda verilmiştir.

<embed flashvars="&amp;autostart=false" wmode="transparent" src="https://secure.dobgm.gov.tr/opera2009/images/player.swf?file=http://video.ak.facebook.com/video-ak-sf2p/v22832/246/3/101430326551541_35372.mp4&logo=http://dizi.gen.tr/videologo.png&amp;dock=true" quality="high" bgcolor="#000000" name="mymovie" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" align="middle" height="453" width="550"></embed>

yukarıda verdiğim kodu sitenize eklediğiniz takdirde videonun oynadığını zaten göreceksiniz. Düzenlemeler nelerdir ? isterseniz onlara bakalım.

http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-snc4/48528/529/109602822428834_30400.mp4

bu kod Mozilla Firefox download helper eklentisi yardımı ile aldığımız videonun mp4 adresidir. Bu kısmı kendi oynatacağınız videonun mp4 uzantılı video adresi ile değiştirmeniz gerekmektedir.

http://dizi.gen.tr/videologo.png

bu kod ise video playerde ziyaretçilerimiz video izlerken görecekleri video üstü logonuzdur. Bunu dilerseniz kullanmaya bilirsiniz. adresi silmeniz yeterli olacaktır.

height="453" width="550"

bu kodlar ise videonun genişlik ve yükseklik ayarlarıdır. Sizde kendi sitenize göre düzenlemelisiniz. height/yükseklik width/genişlik anlamını taşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Sizler için yukarıda verdiğim kodu ekliyorum..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Kurulumu [Video]

Takıldığınız noktaları yorum olarak belirtirseniz en kısa zamanda size dönüş yapmaya çalışırım. İyi bloglar..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Blogizma yeni arayüzü ile karşınızda..
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
 1. Kadir

  Bu player ile ie de face video sorunu atlatabiliyoruz teşekkürler

 2. Blogizma

  Evet sorunsuz olarak bütün tarayıcılarda video oynatabilirsiniz.

 3. edriye

  malesef çalışmıyor player..bendede sizinki gibi video bulunamadı diyor

  • Blogizma

   Çok eski bir anlatım facebook çok sık değişiklik yapıyor o yüzden çalışmıyordur.

 4. Gökhan

  video.ak Bu Kod İle Siteme Eklediğim Filmler Bir Müddet ( 2-3) Saat İçinde Siliniyor Bunu Bir Çözümü Varmı AcabA ?

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER