Anasayfa » Wordpress Geliştirme » Fatal error allowed memory size of – HATASI!

Fatal error allowed memory size of – HATASI!

Fatal error allowed memory size of – HATASI!

Fatal error allowed memory size of ile başlayan hata ile alakadar çok sık soru geldiği için bu sorunun çözümünü ve sebeplerini kısaca ele almak istedik. Öncelikle bu hatanın sebebi php.ini dosyası ile sunucu ayarlarından sitelerin maksimum kullanabileceği RAM limitinin düşük olmasıdır. Bu limitin sunucu yetkilisi tarafından ayarlanması gereklidir ancak bazı yöntemlerle hızlı bir şekilde kendinizde ayarlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Admin Bar Özelliğini Üyelere Kapatma

İlk uygulama wp-config.php dosyasını düzenleyerek yapabileceğiniz uygulamadır. Bu düzenleme bir çok sunucuda olumlu sonuç vermeyebilir. FTP sunucunuzda ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasını Notepad++ ile açtıktan sonra

<?php

kodundan hemen sonraya

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

kodunu ekleyerek RAM limitini 64Mb olarak belirleye bilirsiniz. Bu yöntem olumlu sonuçlanmaz ise aşağıda ki yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güncelleme uyarılarını kapatmak

.htaccess dosyanızına aşağıda bulunan kodu ekleyerek “Fatal error allowed memory size of” hatasından kurtulabilirsiniz.

php_value memory_limit 256M
php_value max_execution_time 18000

Bu hata ile karşılaşan blog sahipleri öncelikle hosting sağlayıcısı ile görüşmelidir, sunucu ayarları ile yapılacak düzenleme daha sağlıklı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress 3.9.2 indirilmeye başladı!

[social-bio]

OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
 1. mustafa

  merhaba bütün ayarları yazdığınız gibi yaptım olmadı sunucuyla görüştüm bellek kullanımını düşürün dedi nasıl düşütrebilirim

  • Bellek kullanımınu düşürün demekle Load sorununa neden olan eklenti, tema vs düzenleyin demek istemişler. Bireysel hostingte barınan bir siteniz varsa Load sorununu aşmanız biraz zor olacaktır.

 2. Mustafa

  eline sağlık üstad sonunda dashboarddaki wordpress haberleri görüntüleyememe sorunundan kurtuldum :)

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER