Anasayfa » Wordpress Geliştirme » Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları

Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları

Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları

WPSecurityIconWordPress eklentilerinden belki de en çok ihtiyaç duyacağınız eklentilerden biri de Rename wp-login eklentisidir. Son zamanlarda sitelere gelen saldırıların arttığı bir gerçektir. Dünya genelinde sitelere yapılan saldırıların nedenleri henüz net olarak bilinmezken, genel olarak açık kod uygulamalı sitelerde, admin paneli kullanılarak saldırı yapılır. WordPress kullanıcılarının panele girmek için yazdıkları siteadresi.com/wp-admin dünya genelinde bilinen bir şeydir. Ancak siz bunu değiştirerek site saldırganlarını engelleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  HTML Karakter Kodları

Rename wp-login eklentisi, sitenizin admin panel adresini değiştirmenize yardımcı olan bir eklentidir. Eklentiyi kurduğunuzda size bir adres seçeneği sunuyor. Yani daha önce var olan siteadresi.com/wp-admin yerine daha farklı bir şey kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda sitenizin saldırı yeme ihtimali de daha da düşecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  A+ / A- Özelliği ile Font Boyutlandırma Özelliği

Rename wp-login Kurulumu:

Eklentiyi indirdikten sonra Rar dosyasından çıkartarak FTP aracı yardımıyla Plugin klasörüne atın. Daha sonra site panelinden girerek eklentiyi etkinleştirin. Eklentiyi etkinleştirirken size sunacağı sayfada sitenizin yeni giriş adresini belirleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Tema Kurulumu

rename-wp-login-php-kullanimi

Rename wp-login eklentisini otomatik olarak kurmak isteyenler ise, eklentiler kısmından yeni eklentiler diyerek eklenti adını yazıp indirebilirler.

OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER