Anasayfa » Wordpress Geliştirme » SEO Smart Link Eklentisi Kurulum ve Faydaları

SEO Smart Link Eklentisi Kurulum ve Faydaları

SEO Smart Link Eklentisi Kurulum ve Faydaları

WordPress üzerine uğraşanlar bu konuda uzmanlaşanların en çok tavsiye ettiği WordPress SEO eklentilerinden biri SEO smrattır. SEO smart, konu içinde link verme işlemini otomatik olarak yapan bir eklentidir. Bu eklentinin faydaları çok fazla olmakla birlikte, en belirgin özelliklerinden biri, konu içinde link verirken benzer konuyu kendi kendine otomatik bulmasıdır. Gerekli ayarları yapıldıktan sonra belirlediğiniz kelime adetlerinde örneğin “ Merhaba dünya “ kelimesini bir makalede 3 defa tekrarladığınızda o cümleyi linkleyerek, “ Merhaba Dünya “ cümlesindeki benzer konulara link vererek ziyaretçinin konuyu okumasını sağlıyor. Bu da elbette her site sahibinin istediği özelliktir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Temanıza Öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırma

Yine indeksleme konusunda oldukça büyük bir yeri olan SEO smart eklentisi sayesinde, linklenen konularınıza ziyaretçi çekeceğinizden dolayı arama motorları konularınızı daha hızlı indeksleyecektir bu da sitenizin arama motorlarında daha hızlı indekslenmesi için oldukça etkili olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress 3.6 Sürümü "Oscar" Yayınlandı!

SEO smart eklentisinin kurulumu:

Dilerseniz ilgili adresten ücretsiz indirerek zip dosyasından çıkarttıktan sonra, FTP’den Wp-Content doyasında Plugins klasörü içine attıktan sonra admin paneline giriş yaparak eklentilerden eklentiyi etkinleştirebilirsiniz. Ya da Yine admin paneli + eklentiler + yeni eklenti + eklenti ismini yazarak eklentiyi bulduktan sonra kur ve etkinleştir işlemini yaparak eklentiyi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress kullanıcı seviye ve yetkileri
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER