Anasayfa / Wordpress Geliştirme / Temanıza Öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırma
Temanıza Öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırma
Temanıza Öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırma

Güncel temaların bir çoğunda varolan bir özellik ancak bu özelliğe sahip olmayan temalar için “WordPress Temanıza Öne çıkarılmış görsel özelliği kazandırma” için gereken fonksiyonları ve bu görseli nasıl temanızda sergileyeceğinizi kısaca ele aldık.

Öncelikle bu düzenlemeyi yapmadan önce functions.php dosyanızı yedeklemenizi öneririz. Yedekleme işleminizi tamamladıktan sonra functions.php dosyanızı Notepad++ ile açın. İlk satırda bulunan

<?php

kodundan hemen sonraya

/* Sadece öne çıkan görsel özelliğini temaya kazandırdık */

 if ( function_exists( 'add_theme_support' ) ) {add_theme_support( 'post-thumbnails' );}

/* Sadece öne çıkan görsel özelliğini temaya kazandırdık */

kodunu yapıştırın ve kayderek Ftp üzerinden dosyayı tekrar yükleyin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra WordPress admin panelinizden Yazılar sekmesinde yeni ekle linkine tıklayın ve içerik ekleme sayfasını açın. Standart ayarlarda sağda en altta aşağıda resmi verilmiş şekilde Öne çıkan görsel seçim alanı gelecektir.

one-cikan-gorsel

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema