Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress 3.3 ile gelen yenilikler

WordPress 3.3 ile gelen yenilikler

WordPress 3.3 ile gelen yenilikler

WordPress geçtiğimiz günlerde Beta olarak WordPress sevenlere sunduğu 3.3.1 Beta’dan sonra WordPress 3.3.2 Beta’yı görücüye çıkardı. WordPress’in yeni sürümünde göze çarpan en büyük yenilikleri kısaca ele alalım.

Açılır Menü mantığını admin panelde farklı bir yapıya kavuşturmuşlar. Önceki sürümlerde aşağı doğru açılan menüler artık sağda a:hover durumuna göre açılacak, kısacası üzerine gelince sağa açılan menülere sahip bir admin panel.

Admin Bar Geliştirmesi yapılarak size üzerinde içerik yönetimi, yorumlar gibi yönetim alanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilmemiz için admin bar daha gelişmiş bir hal almış. Eski yapısından ziyade yönetim paneli ile alakadar bütün alanlara ulaşmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

WordPress 3.3 ‘de gelen en ilgi çekici özelliklerinden biri, yeni bir sürükle ve bırak medya uploader. WordPress ekibi inanılmaz derecede kolay masaüstü dosyaları sürükle ve bırak şeklinde yaptı. Artık yeni yazı içeriği eklerken medya düğmelerinde sadece tek buton yer alacak. Yüklemek istediğiniz dosyayı sürükle bırak yapmanız yeterli. Yeni aktarıcı HTML5 ve Silverlight desteğine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Güncelleme uyarıları ve info metinleri için Tooltip dönemi başladı. WordPress 3.3 yeni bir özelliğide güncellemelerle alakadar uyarıların artık Tooltip olarak gelmesi olacak. Admin panel yapısı olarak çok farklılaşan ve daha profesyonel bir hâl alan yapı gerçekten tecrübesi olmayan arkadaşlar için bir çok kolaylık getiriyor. Bu özelliklik yeni eklentilerde de çok faydalı olacak gibi.

Örnek olarak Yoast WordPress SEO eklentisi ele alınmış incelemede, ayar sayfası başlığı yani General Settings kısmının üzerine gelince bu alanda yapılabilecek ayarlar hakkında bilgiler ve anlatımlar yer alıyor. Gayet başarılı bir uygulama şekli olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress: "Zamanlama kaçırıldı" hatası nasıl çözülür?

Kalıcı Bağlantı ayarları kısmında postname değerinin de seçilebilir olması. Önceki sürümlerden hatırlayacaksınız Kalıcı bağlantı ayarları yapılırken en çok kullanılan yapıyı WordPress ekibi bunu göz önünde bulundurmuş ve kullanımın daha kolay olması için seçenekler kısmına bu değeride eklemiş.

WordPress ve yenilikler için bizi takip etmeye devam edin..

WordPress 3.3 Sonny İNDİR    –   İngilizce olarak çıkan sürümdür. Türkçesi henüz yayınlanmadı.

İyi Bloglar..

OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER