Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma

WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma

WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma

WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma. WordPress 5.0 güncellemesi ile birlikte editör yapısını Gutenberg olarak güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte sorunlarda arka arkaya gelmeye başladı. Visual compresor gibi eklentiler ile bütünleşik çalışan temalarda editör yapısı değiştiği için istenilen düzenlemeler yapılmıyor. Bu yazımızda eklenti kullanmadan Gutenberg editörü klasik editöre geri döndermeyi ele alacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

Öncelikle yapacağımız düzenlemelerin orta derece kod bilgisi gerektirdiğini belirtmek isterim. Makalemizin sonunda eklenti olarakta “WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma” işlemini yapmanıza yardımcı olacak eklentiyi bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  A'dan Z'ye Wordpress ve SEO

Kullandığınız temanın functions.php dosyasını Notepad++ ile text modunda açıyoruz ve <?php  etiketininin hemen altına

add_filter('use_block_editor_for_post_type', '__return_false', 100);

kodu ekliyoruz ve kaydederek functions.php dosyasını tekrar FTP’ye yüklüyoruz. Düzenlememiz bu kadar artık klasik editörle çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Kod bilgisi olmayan arkadaşlar için “WordPress 5.0 Gutenberg editörü kaldırma” ekletisini buradan indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CPanel MYSQL Oluşturma
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER