Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress otomatik sitemap eklentisi

WordPress otomatik sitemap eklentisi

WordPress otomatik sitemap eklentisi

Birazdan sizlere tanıtacağım eklenti sayesinde Google, Bing, Yahoo ve Ask.com gibi büyük arama motorlarının bloglarınızı daha hızlı tanıması ve bağlantılara daha çabuk ulaşması için çok faydalı bir aracı kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bu eklenti ilk sitemap’ı sizin oluşturmanızdan sonraki işlemlerin hepsini kendisi yapıyor. Bazı sitemap bileşenlerinde bu işlemi yinelemeniz gerekir ve bu sunucuya büyük bir yük olur, bu eklenti sayesinde hem tekrar tekrar zaman harcamaktan hemde sunucu yükünden bir nebze kurtulmuş olacaksınız.
Öncelikte eklentimizi buradan indirelim. Yeni yeni WordPress’le ilgilenen arkadaşlar için kurulumu kısaca anlatalım.
Öncelikte indirdiğimiz .zip dosyasının içinde bulunan “google-sitemap-generator” dizinini web sitemizin ftpsinde “wp-content/plugins” dizinine yüklüyoruz.
Yükleme işlemi bittikten sonra blog admin panelimizden eklentiler menüsünden eklentimizi etkinleştiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sadece Dizi Teması Ücretli Tema


Etkinleştirme işleminden sonra Ayarlar / XML-Sitemap linkini kullanarak ilk sitemap’ımızı oluşturuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WaterColor Kişisel Blog Teması

Yukarıda ki ekranı görmüşseniz eklenti kurulmuştur. Sitemap oluşturduktan sonra arama motorlarının webmaster tools bölümlerinden ekleye bilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress otomatik güncellemeleri kapatma

İyi bloglamalar..

OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
  1. Bekir

    Çok faydalı ve gerekli bir eklenti, anlatımınız için teşekkürler. Bazı sunucularda yazma izinleri sorun çıkartabiliyor kullanacak arkadaşlar dikkat ederlerse sorun yaşamazlar.

  2. Blogizma

    @Bekir yazma izinleri ile alakadar sorun yaşayan arkadaşlar eklenti kurulumundan sonra anadizinde oluşan sitemap.xml ve sitemap.xml.gz dosyalarının CHMOD 777 olarak şekilde düzenlemeleri durumunda eklenti otomatik olarak yeni eklediğiniz yazıları ve seçeneklere göre belirttiğiniz etiket vs. ekleyecektir.

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER