Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress’te Son yazıları istediğimiz yerde gösterme

WordPress’te Son yazıları istediğimiz yerde gösterme

WordPress’te Son yazıları istediğimiz yerde gösterme

WordPress için yapılmış temalarda ya da kendi geliştirdiğiniz temalarda sıkça kullanmanız gerekecek bir kod dizimini kısaca ele alalım.

Amatör olarak WordPress ile uğraşan arkadaşlar çalışmaya başlamadan önce dosyalarını yedeklerse muhtemelen sıkıntı yaşayanlar olacaktır.


<?php query_posts('showposts=10'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a>
<?php endwhile;?>

Yukarıda verilmiş olan kod dizisinde sitenize eklemiş olduğunuz son 10 yazıyı istediğiniz yerde gösterbilirsiniz. Bu kod başlıkları girek yan yana basacaktır. Daha şekilli ve satırlar halinde göstermek için altta bulunan kodu kullanabilirsiniz. Css olarak temanızın ana değerlerini alacaktır. Farklı şekillerde göstermek için kendi Css kodlarınızla çalışmayı oluşturabilirsiniz.


<?php query_posts('showposts=10'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a><br />
<?php endwhile;?>

10 adet olarak gösterilecek yazı sayısını artırmak ya da azaltmak için kod dizisinde bulunan


<?php query_posts('showposts=10'); ?>

satırında 10 değerini kendi istediğinize göre düzenlemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Widget - Bileşen Reklam alanına reklam ekleme
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
 1. Burak

  Hocam paylasım ıcın cok tesekkurler. Ancak bu kodlaro nereye yapıstıracagız.

  • Sidebar.php olabilir yada single.php’de yazının bittiği yere eklenebilir ziyaretçileri sitede daha fazla zaman geçirmeye yöneltmek için.

 2. cem

  Slm

  table temayı kullanacam fakat
  Ana sayfada 10 adet haber gösteriyor. bunu 9 adet gösterilmesini nasıl ve nereden ayarlayabiliriz

  • Wp admin panelde Ayarlar sekmesinde OKUMA linkini takip edin “En fazla gösterilecek blog sayfası adedi” 10 yazıyordur buradan değiştirebilirsiniz.

 3. ufuk

  iyi günler – sayfalar kısmındaki bir sayfada yazıyı yazılar kısmından çekiyor, oradaki bütün yazılardan azar azar almış nasıl aldı nasıl bunu değiştirebilirim bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

  • İyi günler, kullandığınız tema ismini ve ya web sitesi adresinizi iletirseniz durumu görerek daha kolay çözüm üretiriz.

 4. rakipsiz

  Uzun zamandır arayıpda bulamadığım kod emekleriniz için teşekkürler.

 5. Vüqar

  Hocam lütfen yardım edin. Son yazılar yapınca yazılar geliyor anasayfaya tıklayınca ***.com/anasayfa geliyor ve son yazılar gözükmüyor özel bağlantı yaptım anasayfa ismiyle sorunu çözdüm amma şimdi sonyazılara girince üstde BLOG yazısı geliyor tüm yazılarımda o blog sözünü nasıl sileriz ?

  • Site adresinizi iletirseniz sorunu görerek daha doğru bir yanıt verebilirim.

 6. Ahmet Kaba

  Ana sayfada kategoriler var en üstte slider… Sliderda gösterilen yazının aşağıdaki kategoride gösterilmesini istemiyorum. Neden? Çünkü aynı yazıyı (haberi) tekrar gösteriyor…

  Nasıl yapabiliriz?

  • Bu şekilde bir yapı için öncelikle sliderin çalışma mantığı önemli eğer kategori temelli bir slider varsa farklı düzenleme ister özel alan mantığında bir slider varsa farklı düzenleme gerekir. Temanızın nasıl çalıştığı konusunda geniş bilgi olmadan bu sorunuz cevap vermek çok doğru olmaz.

   • Ahmet Kaba

    Slider kafa karıştırdı asıl anlatmak istediğim mesela en üstte 4 tane son yazı var altta kategorilerde de o 4 son yazı yer alıyor, mantık olarak orada olmaması gerekiyor. Ne yapılabilir?

    • Düzenleme yapmak istediğiniz site adresini iletirseniz tema ücretsiz bir tema ise çözümü daha doğru şekilde anlatabilirim. Anlatmak istediğiniz anladım ancak temayı görmeden pek birşey söyleme durumu söz konusu değil.

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER