Anasayfa » Wordpress Geliştirme » Broken Link Checker : Kırık Bağlantı bulucu Eklentisi

Broken Link Checker : Kırık Bağlantı bulucu Eklentisi

Broken Link Checker : Kırık Bağlantı bulucu Eklentisi

Bütün yazılımlarda olduğu gibi wordpress yazılımında da kırık link bağlantısı sorunlu bir durumdur. Zaman içinde konular eklendikçe ve site büyüdükçe sitenize gelecek ziyaretçilerin sayısında da artış olacak. Bu artışla birlikte siteniz içinde verdiğiniz linkler zamanla kırılarak pasif hale gelecek. Arama motorlarının sürekli olarak güncellediği sitelerde, kırık linkler sitenizin indeks almasında sorun haline gelir. Bu sorunun önüne geçmek için genellikle belli zaman aralıklarında site gözden geçirilir ve kırık bağlantılar tespit edilerek yeniden onarılır. Ancak bu çok uzun süreli uğraş isteyen bir iştir. WordPress eklentileri arasında webmasterlerin en çok kullandığı bir eklenti sayesinde, bu kırık linklerle tek tek uğraşmanıza gerek kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları

kirik-link-bulucuBroken Link Checker, Kırık Bağlantı bulucu, yapacağınız ayarlar sayesinde belirlediğiniz süre zarfında otomatik olarak sitenizi tarar ve kırık linkleri bularak otomatik olarak düzeltir. Böylelikle arama motorlarının sitenizi ziyaretleri sırasında kırık bağlantılarından dolayı vereceği kötü not ve index alma sorunu da ortadan kalkmış olur.  SEO uzmanlarının mutlaka bir sitede olması gerektiğini vurguladıkları Broken Link Checker, Kırık Bağlantı bulucu eklentisi wordpress uzmanları tarafından geliştirilerek ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Siz de sitenizin daha hızlı ve düzenli indexlenmesi, ziyaretçilerinizin eski konularınızı gezerken bağlantılara tıklamalarında yaşadıkları sorunun önüne geçmek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Admin Bar Özelliğini Üyelere Kapatma

Eklentinin Kurulumu:

Admin paneli- Eklentiler – Yeni Eklenti-  Broken Link Checker diye aratarak eklentiyi bulduktan sonra kurulumu yaparak etkinleştirebilirsiniz. Ya da manuel olarak eklentiyi indirip, ftp’den plugin dosyasına atarak da panelde eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  A+ / A- Özelliği ile Font Boyutlandırma Özelliği
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER