Anasayfa » Wordpress Geliştirme » Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!

Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!

Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!

Daha evvel bir eklenti ile bu durumun çözümünü izah etmiştik ancak eklentinin bazı temalarda yeterli olmadığı gelen yorumlardan da anlaşılıyor. Bu anlatımımızda kesin olarak WordPress sitelerinizde Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!‘ü ele alacağız. Öncelikle bu düzenlemede resim değerimizin öne çıkarılmış görsel olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Özel alandan bir resimi Facebook için tanımlı resim yapacaksanız düzenlemeyi yaparken kendi özel alanınıza göre değişiklikleri yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress uyumlu hosting nedir?

Temanızın header.php dosyasını Notepad++ yardımı ile açın. wp_head(); sorgusunun hemen üstüne aşağıda verilmiş olan kodu ekleyin. Artık Facebook’ta içerik paylaşımında resim sorunu yaşamayacaksınız. Ancak şöyle bir durum söz konusu düzenlemeden hemen sonra defalarca gönermek için tıklayıp resim göremediğiniz içerik yerine farklı bir içerik seçerek paylaşmayı denemelisiniz. Facebook gönderdiğiniz URL’yi botlar yardımı ile tarayacak hafızasına alıyor bu nedenle belli bir süre resimsiz geliyor sizede.


<?php if ( is_single() ) { ?>
<meta property="og:url" content="<?php the_permalink('') ?>" />
<?php $url = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) );?>
<meta property="og:image" content="<?php echo $url; ?>" />
<?php } else { } ?>
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
  1. Büşra

    Bir sürü forumdan birçok kod denedim çalışmamıştı.. Bu kod sorunumu çözdü çok teşekkür ederim..

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER