Anasayfa » Kişisel Yorumlar » Sayfaların sağında sabit reklam alanı

Sayfaların sağında sabit reklam alanı

Sayfaların sağında sabit reklam alanı

Merhaba, bu makalede web sitenize en sağ kısımda siteden bağımsız sabit bir reklam alanı eklemeyi ele alacağız. Öncelikle kullancağız kodlar ve yerleşimi çok kolay bu yüzden yanlış yaparsam gibi bir düşünceniz olmasın.

Reklam alanını ister sağda isterseniz solda gösterebilirsiniz, sitenizin yerleşimine göre nasıl düzenlemeler yapmanız gerektiğide makalede mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Lisans sisteminde yapılan düzenleme

Reklam alanının gözükmesini istediğiniz sayfayı editörle açıyoruz ( notapad ++ , frontpage, Dreamweaver ) daha sonra <body>  etiketinin hemen altına aşağıda bulunan kodu ekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dreamweaver’da Kullanılmayan Özellikleri Kaldırmak

[html]<div id="sagdasabit" style="position:absolute; left:900px; top:0px; width:200px; height:600px; z-index:1">REKLAM OLARAK GÖZÜKECEK KOD </div>[/html]

Yukarıda verilmiş olan kod yardımı ile sayfada ve solda sabit reklam ekleye bilirsiniz.  Peki sayfanın sağına eklemek isterseniz ne yapmanız gerek. Kısaca verdiğimiz kodu inceleyip hemen cevabını bulalım. Kodla verilmiş olan değerlerde “left:900px;” değerini kendinize göre düzenledikten sonra reklam alanının konumu tam olarak ayarlaya bilirsiniz. Yükseklik ve genişlik ayarlarını “width:200px; height:600px;” değerlerini düzenleyerek elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress Hosting Çözümleri
OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
 1. nuri

  1 haftadır bu kodu arıyorum ama daha şimdi buldu. Halbuki aynı ilemi yaptığını söyleyen 100 lerce kod var ama google reklam etiğine ve prensibibe uygun değil. Sadece siizn sitenbizde olan bu kod buna uygun ondan dolayı size çok teşekkür ederiyorum. Kolay gelsin.

 2. Blogizma

  Teşekkürler @Nuri, bol kazançlar.

 3. Batuhan Küçükali

  Çok makbule geçti hocam sağolasın valla.

 4. reklamci1

  çok teşekkürler valla çok yararlı bir bilgi emege saygı

 5. gökhan

  merhaba bu kodu sitenin solunda ama sayfanın ortasında olacak şekilde nasıl ayarlayabiliriz?

 6. marty

  çok teşekkürler, sağolun

 7. Salih

  Gerçekten ellerinize sağlık. Aradığım kod buydu. Ben reklamı sola sabitledim.

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER