Anasayfa » Kişisel Yorumlar » Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Birçok sitede görüyoruz artık. Facebook ve Twitter imleçlerini. Peki neden kullanılıyor bu ilmeçler ? Malum günümüz internet teknolojileri hızla gelişiyor. Bu gelişmeye ayak uydurmak içinse sosyal medyayı çok iyi kullanmak gerek. Örnekleyecek olursak; google botları twitter, facebook, digg gibi büyük popülarite sahibi siteleri daha hızlı ve daha sık indexlemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Seo Ayarları ve Kurulması Gereken Eklentiler

Kişisel blogumuzda özgün olarak hazırladığımız bir makaleyi sitemizin google botları tarafından gezilerek indexlenmesi ile sosyal medya yardımı ile daha çabuk indexlenmesini sağlamak arasında epey fark vardır. Uzun zamandı aktif olan ve güncelliğini korulan bloglar için bu durum farklıdır haliyle. Ancak yeni bir blog açmışsanız ve indexlenme süreniz çok uzunsa sosyal medya burada sizin faydanıza olacak imkanlar sunan araçlardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dmoz'a Kayıt Olmak

Digg nedir? makalesinde anlatmıştım nasıl kullanılacağını. bu makalede size yardımcı olacaktır. Twitter ve facebook için wordpress’le entegre olarak çalışan otomatik olarak iletilerinizi bu sitelere ileten eklenti ve yöntemler mevcut. Sonraki makalede hiç zahmet etmeden nasıl bu sitelere içerikleriniz yollarsınız ondan bahsedeceğim. Şimdilik bu kadar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Linux işletim sisteminde SSH ile dosya arama

İyi bloglar…

OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
  1. deniz

    bence sosyal medya cok yararli ama kullanabilene

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER