Anasayfa / Kişisel Yorumlar / Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Sosyal Medyanın kullanımı ve faydaları

Birçok sitede görüyoruz artık. Facebook ve Twitter imleçlerini. Peki neden kullanılıyor bu ilmeçler ? Malum günümüz internet teknolojileri hızla gelişiyor. Bu gelişmeye ayak uydurmak içinse sosyal medyayı çok iyi kullanmak gerek. Örnekleyecek olursak; google botları twitter, facebook, digg gibi büyük popülarite sahibi siteleri daha hızlı ve daha sık indexlemektedir.

Kişisel blogumuzda özgün olarak hazırladığımız bir makaleyi sitemizin google botları tarafından gezilerek indexlenmesi ile sosyal medya yardımı ile daha çabuk indexlenmesini sağlamak arasında epey fark vardır. Uzun zamandı aktif olan ve güncelliğini korulan bloglar için bu durum farklıdır haliyle. Ancak yeni bir blog açmışsanız ve indexlenme süreniz çok uzunsa sosyal medya burada sizin faydanıza olacak imkanlar sunan araçlardır.

Digg nedir? makalesinde anlatmıştım nasıl kullanılacağını. bu makalede size yardımcı olacaktır. Twitter ve facebook için wordpress’le entegre olarak çalışan otomatik olarak iletilerinizi bu sitelere ileten eklenti ve yöntemler mevcut. Sonraki makalede hiç zahmet etmeden nasıl bu sitelere içerikleriniz yollarsınız ondan bahsedeceğim. Şimdilik bu kadar.

İyi bloglar…

Yorum yapılmamış

  1. deniz

    bence sosyal medya cok yararli ama kullanabilene

Yorum Yaz