Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress 3.6 Sürümü “Oscar” Yayınlandı!

WordPress 3.6 Sürümü “Oscar” Yayınlandı!

WordPress 3.6 Sürümü “Oscar” Yayınlandı!

WordPress Oscar ismini verdiği 3.6 sürümü İngilizce olarak yayınlandı, hoş bir tanıtım videosu ile WordPress severlere farklılıkları anlatmak istemişler. Yeni sürümle birlikte gelen özellikleri aşağıda ki videoyu izleyerek inceleyebilirsiniz.

Bu özellikler maddeler halinde sıralayacak olursak şöyledir;

  • En çok dikkat çekecek ve etki bırakacak özellik 3.6 sürümünün default teması olan Twenty Thirteen theme temasıdır. Tema farklı bir görselliğin yanı sıra tarayıcı, mobil ve tablet gibi bir çok çözünürlük ve işletim sisteminde uyumluluk açısından tam not almıştır. Videoda gördüğünüz video linklerini direk oynatıcıya çevirme, mp3 linklerini direk oynatıcıyıca çevirme özelliği temanın yapısına has bir özelliktir.
  • Yazı sürümlerine daha hızlı ulaşma imkanı sunan yeni yapı sayesinde hata yaptığınız ya da yanlış bir müdahelede bulunduğunuz yazılarınızı kolaylıkla görerek eski sürümüne alabileceksiniz.
  • Bir yazıyı aynı anda iki kişinin düzenleyebildiği eski yapıda sorunlar yaşanıyordu, artık bu sorun tamamen ortadan kalktı. Bir yazıyı eğer aktif olarak bir yönetici düzenliyorsa ikinci yönetici düzenlemek için açarken uyarı alacak devam et derse diğer yöneticinin en son yaptığı değişiklikle devam edecek. Daha önce veri kaybı yaşanıyordu.
  • HTML5’in nimetlerinden olan yerel medya dosyalarını otomatik olarak media oynatıcıya gömme özelliği en büyük dikkat çeken özellik.
  • WordPress 3.6 sürümünde menüleri düzenlemek ve müdahele etmek artık daha kolay, eski sürümlerde çok yavaş ve zar zor ilerleyen bir yapı hakimdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İçerikleriniz İçin Otomatik QR Kodu Oluşturma

WordPress severler artık daha hızlı ve daha stabil bir sürümle bloglarını kontrol edebilecekler. İngilizce WordPRess 3.6 indirmek için WordPress indir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress Eklenti Kurulumu
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER