Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress uyumlu hosting nedir?

WordPress uyumlu hosting nedir?

WordPress uyumlu hosting nedir?

WordPress uyumlu hosting çözümleri ve bu çözümler nedir kısaca bahsetmek istiyorum. İlk olarak bilmeniz gereken WordPress’in nasıl bir yazılım olduğudur. WordPress Php tabanlı bir yazılım olduğu için Linux sunucularda daha verimli çalışmaktadır. Hosting seçimi sırasında ilk dikkat edilecek husus Linux hosting olmasıdır. Linux bir işletim sistemi ile alacağınız hostingin yönetim panelide bir o kadar önemlidir. Bir çok yönetim paneli mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılacakları ele alacak olursak;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  A+ / A- Özelliği ile Font Boyutlandırma Özelliği

Cpanel, DirectAdmin, Pleks üçlüsü dikkatimizi çeker. Burada en sağlıklı ve zahmetsiz çalışma Linux işletim sistemi ile Cpanel hosting çözümü şeklinde sunulacak hizmettir. Bir çok arkadaşın karşılaştığı ve yorumlarda da bahsettikleri yazma izinleri ve bir takım eklentilerde upload sorunları Cpanel olmayan hostinglerde karşımıza çıkmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress sitenizde sildiğiniz içeriğe ait öne çıkarılmış görsel nasıl silinir?

WordPress uyumlu hosting nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı çok net, öncelikle Linux işletim sistemi ve Cpanel hosting yönetim paneli ile hizmet veren bir hosting seçerek sorunsuz, baş ağrıtmayan ve uzun soluklu bir WordPress siteye sahip olabilirsiniz.
İyi bloglar..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Social Networks Auto Poster Facebook Twitter Eklentisi

[social-bio]

OKUYUCU YORUMLARI

OKUYUCU YORUMLARI
 1. Kadir Ertaş

  Öncelikle böyle faydalı bir site ile bizleri buluşturduğunuz için çok teşekkür ediyorum..

  Ben wordpress tabanlı bir blog açmak istiyorum..İçinde sadece yazılar ve fotograflar olacak..

  Uzun soluklu olmasını istediğim için, acaba bana ne kadarlık bir alan gerekli? domainim var, sadece host almak istiyorum ve bu konuda yarımlarınızı bekliyorum..

  • İlginiz için teşekkürler, fotoğrafların profesyonel olacağını düşünürsek ilk yıl için 250Mb web alanı size yeterli olacaktır. Hosting hizmetinde yıllık ödeme yaparak bir sonraki yıl duruma göre paket yükseltmesi yapabilirsiniz.

 2. biri

  Merhabalar

  Yazı için gerçekten teşekkürler. Peki size bir sorum olacak:

  -15-16 Bin tekil hitli bir full oyun indirme sitesi için trafik olsun web alanı olsun sizce ne kadar olmalı en az?

  • Merhaba, indirme sitelerinde web alanına pek gerek olacağını zannetmiyorum. Özellikle oyunlarla alakadar afiş resimleri ücretsiz servislere yükleyerek onların sunucu üzerinde yaratacağı yükü azaltın. Toplam içerik, yorum, kategori, etiket vs herşey MYSQL için gerekecek disk alanını artıracaktır. Burada önemli olan nokta ne kadar alan kaplayacağınızdan ziyade sitenizin ne kadar işlemci tüketeceğidir. Dosya boyutlarını bilmediğim için gerek trafik gerekse web alanı konusunda bir limit söylemem doğru olmaz.

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
 • BAĞLANTILAR
  SON DAKİKA HABERLER