Anasayfa » Wordpress Geliştirme » WordPress Xml yedek alma

WordPress Xml yedek alma

WordPress Xml yedek alma

WordPress kullanan sitelerin taşımaları ve sunucu değişikliğinde yaşanan MYSQL büyüklüğü sorunun en kesin çözümü XML olarak yedek alabilme özelliği olsa gerek. Aşırı Cpu kullanımı yaşayan kullanıcılar genellikle amatör olarak başladıkları için eklenti kurup kaldırmakta pek problem görmezler belli bir dönem sonra bu kurup kaldırma işlemleri MYSQL üzerinde gereksiz tablo ve sorgulara yol açar bu nedenle Cpu kullanımı istenmeyen bir şekilde artar. Hem bu sebeple hem de sitesini taşımak isteyen arkadaşlar için bu kısa görsel anlatımı hazırladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress sitenize favicon ekleme

Yedek alacağımız sitenin admin panelinde Araçlar menüsünden Dışarı aktar linkine tıklıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Wordpress üyelere özel sayfa oluşturma

Dışarı aktar linkine tıklatında sonra karşımıza gelekecek sayfada neleri XML olarak dışarı aktarmak istediğimiz soran bir sayfa göreceğiz.

Bu sayfa da seçimimi kendinize göre yaparak Aktarım dosyası indir linkine tıklamanız gerekli. Tüm içerik seçeneği ile bütün içerikleri XML olarak dışarı aktarbilirsiniz. Aktarım işlemi bittiğinde dosyası kaydetmek için belirttiğiniz yerde bir .xml dosyası oluşacaktır. Bu dosyayı istediğiniz WordPress tabanlı siteye yükleye bilirsiniz. Bir sonra ki makalemizde İçe Aktar işlemini kısaca anlatmaya çalışacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  WordPress otomatik güncellemeleri kapatma
OKUYUCU YORUMLARI

DUYURU
Yeni başlayan ve WordPress sitelerini geliştirmek isteyen kullanıcıları bir araya getiren WordPress Destek sitemiz açıldı!
WORDPRESS DERSLERİ
CSS DERSLERİ
SON YORUMLAR
  • BAĞLANTILAR
    SON DAKİKA HABERLER