Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Wordpress Geliştirme / Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!
Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!
Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!

wordpress-facebook-paylas-resim-sorunuDaha evvel bir eklenti ile bu durumun çözümünü izah etmiştik ancak eklentinin bazı temalarda yeterli olmadığı gelen yorumlardan da anlaşılıyor. Bu anlatımımızda kesin olarak WordPress sitelerinizde Facebook paylaşta resim sorunu kesin çözüm!‘ü ele alacağız. Öncelikle bu düzenlemede resim değerimizin öne çıkarılmış görsel olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Özel alandan bir resimi Facebook için tanımlı resim yapacaksanız düzenlemeyi yaparken kendi özel alanınıza göre değişiklikleri yapmalısınız.

Temanızın header.php dosyasını Notepad++ yardımı ile açın. wp_head(); sorgusunun hemen üstüne aşağıda verilmiş olan kodu ekleyin. Artık Facebook’ta içerik paylaşımında resim sorunu yaşamayacaksınız. Ancak şöyle bir durum söz konusu düzenlemeden hemen sonra defalarca gönermek için tıklayıp resim göremediğiniz içerik yerine farklı bir içerik seçerek paylaşmayı denemelisiniz. Facebook gönderdiğiniz URL’yi botlar yardımı ile tarayacak hafızasına alıyor bu nedenle belli bir süre resimsiz geliyor sizede.

<?php if ( is_single() ) { ?>
<meta property="og:url" content="<?php the_permalink('') ?>" />
<?php $url = wp_get_attachment_url( get_post_thumbnail_id($post->ID) );?>
<meta property="og:image" content="<?php echo $url; ?>" />
<?php } else { } ?>

2 Yorum

  1. Büşra dedi ki:

    Bir sürü forumdan birçok kod denedim çalışmamıştı.. Bu kod sorunumu çözdü çok teşekkür ederim..

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema