Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
Anasayfa / Wordpress Geliştirme / Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları
Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları
Rename wp-login eklentisi kurulumu ve ayarları

WPSecurityIconWordPress eklentilerinden belki de en çok ihtiyaç duyacağınız eklentilerden biri de Rename wp-login eklentisidir. Son zamanlarda sitelere gelen saldırıların arttığı bir gerçektir. Dünya genelinde sitelere yapılan saldırıların nedenleri henüz net olarak bilinmezken, genel olarak açık kod uygulamalı sitelerde, admin paneli kullanılarak saldırı yapılır. WordPress kullanıcılarının panele girmek için yazdıkları siteadresi.com/wp-admin dünya genelinde bilinen bir şeydir. Ancak siz bunu değiştirerek site saldırganlarını engelleyebilirsiniz.

Rename wp-login eklentisi, sitenizin admin panel adresini değiştirmenize yardımcı olan bir eklentidir. Eklentiyi kurduğunuzda size bir adres seçeneği sunuyor. Yani daha önce var olan siteadresi.com/wp-admin yerine daha farklı bir şey kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda sitenizin saldırı yeme ihtimali de daha da düşecektir.

Rename wp-login Kurulumu:

Eklentiyi indirdikten sonra Rar dosyasından çıkartarak FTP aracı yardımıyla Plugin klasörüne atın. Daha sonra site panelinden girerek eklentiyi etkinleştirin. Eklentiyi etkinleştirirken size sunacağı sayfada sitenizin yeni giriş adresini belirleyebilirsiniz.

rename-wp-login-php-kullanimi

Rename wp-login eklentisini otomatik olarak kurmak isteyenler ise, eklentiler kısmından yeni eklentiler diyerek eklenti adını yazıp indirebilirler.

1 Yorum

Yorum yaz

*

2010 yılından bu yana ücretli wordpress temaları yanı sıra müşterileri için çok özel çalışmalar hazırlayan Blogizma wordpress tema üzerine Türkiye’de ilk olmanın da verdiği avantajla çalışmalarına yön vermiştir. Farklı sektörlerde yüzlerce mutlu müşteriyi geride bırakarak müşterilerinin değer biçilemeyecek güvenini kazanmıştır. Özellikle wordpress alt yapısı üzerine inşa edilen seo odaklı çözümlerde birikmiş deneyimlerini müşterileri ile paylaşmaktadır.

Kişisel blog siteleri başta olmak üzere wordpress günümüzde haber, eticaret, dizi, oyun, magazin sitelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Tercihlerin wordpress olmasında en büyük etkeni tartışmasız wordpress’in google ile olan güzel ilişkisi tetiklemiştir. Bu ilişkiyi en güzel şekilde değerlendirmeyi amaçlayan müşterilerimiz için farklı yaratıcı tasarımlarla hizmet vermekteyiz.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ara yüz çalışmalarınızın da wordpress entegresini yaparak yeni nesil şablonlarına uygun, akıcı ve kullanımı kolay ara yüzleri sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebiliriz.

Copyright © 2010 Wordpress Tema